• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

5 sposobów, w jakie menedżer może stworzyć pozytywną kulturę miejsca pracy

5 sposobów, w jakie menedżer może stworzyć pozytywną kulturę miejsca pracy

Aby pracownicy cieszyli się swoją pracą i dawali z siebie wszystko podczas spędzania czasu przy biurku, ważne jest, aby miejsce pracy miało pozytywny klimat. Oznacza to zaszczepienie pozytywnej kultury pracy i zapewnienie, że każdy ma pozytywne nastawienie, na ile to możliwe.

Oczywiście pozytywność jest stanem umysłu, więc należy wprowadzić elementy, które stworzą najlepsze środowisko dla rozkwitu pozytywności. Menedżerowie są w stanie najlepiej rozpocząć tę rewolucję pozytywności, wprowadzając kilka małych zmian w ogólnym nastroju miejsca pracy i sposobie jej prowadzenia, skupiając się na właściwych rzeczach.

Sprawdź ten wykład TED Talk, który mówi o tym, jak stworzyć kulturę miejsca pracy, która zachęca pracowników do jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków w biurze.

Teraz masz już kilka pomysłów, przyjrzyjmy się konkretom. Poznajmy 5 stosunkowo łatwych sposobów, w jakie menedżer może pomóc w zachęcaniu do pozytywnych postaw i zachowań w pracy.

  1. Upewnij się, że wszyscy czują się wspierani i słuchani - Bardzo łatwo jest menedżerom po prostu zamknąć drzwi i skupić się na pracy, którą muszą wykonać, ale w takim przypadku, to nie jest tak, że nie są w stanie tego zrobić. przypadku, nie prowadzą ani nie wspierają swoich pracowników. Upewnij się, że Twoje drzwi są zawsze otwarte, gdy pracownicy potrzebują z Tobą porozmawiać, dzięki czemu będą czuli się wspierani i wysłuchani, gdy pojawią się problemy. Na przykład, jeśli pracownik przychodzi do Ciebie i mówi, że ciągle cierpi na bóle pleców, ponieważ jego krzesło biurowe nie daje mu wystarczającego wsparcia w dolnej części pleców, powinieneś go wysłuchać i podjąć odpowiednie działania. W takim przypadku należy rozejrzeć się za ergonomicznymi opcjami dla pracownika.
  2. Pomagaj w rozwiązywaniu konfliktów w biurze, gdy takie się pojawią, i ograniczaj plotki biurowe - polityka biurowa może naprawdę pogorszyć samopoczucie w biurze i łatwo wpłynąć na ogólne morale. Jako menedżer powinieneś zrobić wszystko, aby pomóc pracownikom uniknąć konfliktów i poradzić sobie z nimi. szybko działać i stłumić je. To pomoże stworzyć bardziej pozytywną atmosferę w biurze. przestrzeni i uniknąć negatywnego nastawienia do wszystkiego i wszystkich.
  3. Pytajo sugestie, słuchaj ich i działaj na ich podstawie - Pracownicy będą czuli się zaangażowani i naładowani energią, jeśli będą mieli poczucie, że są słuchani, kiedy dają sugestie. Dlatego aktywnie pytaj o opinie i sugestie, słuchaj ich, a jeśli mają sens, działaj zgodnie z nimi. Kiedy pracownicy czują się doceniani, są bardziej skłonni do cięższej pracy i mają bardziej pozytywne nastawienie do wszystkiego, co związane z miejscem pracy.
  4. Skup sięna zdrowiu i dobrym samopocz uciu pracowników - Skierowanie uwagi na pracowników oznacza również myślenie o ich ogólnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu i być może posiadanie pakietu korzyści, do których mogą mieć dostęp, aby pomóc im poczuć się lepiej. Może to być pomoc w rzuceniu palenia, poufne doradztwo lub oferowanie zdrowych przekąsek w stołówce.
  5. Upewnij się, że różnorodność, równość i integracja są widoczne w miejscu pracy - W dzisiejszych czasach jesteśmy znacznie bardziej skoncentrowani na równości, różnorodności i integracji, i słusznie! Otworzyliśmy oczy i przeszliśmy długą drogę, a obecnie pracownicy szukają firm, które są sprawiedliwe i równe dla wszystkich. Menedżerowie powinni zapewnić, że tak się stanie poprzez polityka i monitorowanie wszystkiego oraz podejmowanie odpowiednich działań.

Kiedy pracownicy czują się wspierani i doceniani, będą czuli się bardziej optymistycznie i pozytywnie nastawieni do miejsca, w którym pracują i do tego, dla kogo pracują. Jest to zdecydowanie lepsze niż sytuacja odwrotna, czyli grupa niezaangażowanych pracowników, którzy nie czują się wspierani ani doceniani.

Tworzenie pozytywnej kultury w miejscu pracy jest czymś, co każdy menedżer powinien mieć wysoko na liście swoich priorytetów. Niewywiązanie się z tego zadania może mieć tragiczne konsekwencje dla przyszłego sukcesu firmy.

Udostępnij:

Zobacz