• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Jak wygląda najzdrowszy styl życia dla produktywności?

Jak wygląda najzdrowszy styl życia dla produktywności?

Jeśli chcesz być najbardziej produktywnym pracownikiem, jakim możesz być, do czego powinieneś dążyć? Jak powinien wyglądać Twój styl życia? I czy nie możesz cieszyć się czymś pozornie "złym"?

Nie, oczywiście wolno ci korzystać ze smakołyków. To właśnie sprawia, że życie jest warte przeżycia, te dziwne smakołyki, aby powiedzieć "dobra robota" za ciężką pracę przy biurku. Oznacza to, że jeśli chcesz pewnego dnia złamać dietę i zjeść pizzę, możesz to zrobić, ale po prostu upewnij się, że nie pozwolisz, aby stało się to stałym nawykiem, który pojawia się regularnie w ciągu tygodnia!

To samo dotyczy ćwiczeń; jeśli pogoda na zewnątrz jest ponura i naprawdę nie chcesz iść na siłownię, nie musisz. Owinąć się ciepło i mieć dzień samoopieki. Jest to równie korzystne!

Bycie zdrowym na swoim biurowym krześle z pewnością pomoże Ci w wysiłkach na rzecz produktywności, ale skąd możesz mieć pewność, które zmiany musisz wprowadzić? Jak daleko się posunąć? I czy to wszystko będzie tego warte?

Skupienie się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu przynosi szereg ogromnych korzyści, nie tylko w zakresie produktywności w pracy. Jeśli czujesz się zdrowo, będziesz mieć więcej energii, będziesz w stanie myśleć jaśniej, będziesz mieć więcej pomysłów i w rezultacie będziesz bardziej kreatywny. Oczywiście, będziesz szczęśliwszy też, co jest najważniejsze.

Więc, jak wygląda ten zdrowy styl życia?

  • Zrozumienie sztuki umiaru - Możesz cieszyć się kieliszkiem wina, możesz mieć tabliczkę czekolady i możesz cieszyć się pizzą, ale wszystko to musi być zrobione z umiarem. Oznacza to, że jeśli masz smakołyk, nie powtarzasz go następnego dnia lub dzień po nim! Zrozumienie umiaru pozwoli Ci stać się zdrowszym w swoim ciele i umyśle, a to będzie miało bezpośredni wpływ na to, jak produktywny jesteś w pracy.
  • Unikanie niezdrowych mechanizmów radzenia sobie - Większość z nas ma jakąś kulę u nogi, coś, do czego zwracamy się, gdy czujemy się przygnębieni lub zmagamy się z czymś w życiu. Może to być alkohol, może to być jedzenie, zakupy, lub może to być destrukcyjna mowa o sobie. Ważne jest, aby zidentyfikować swoje niezdrowe mechanizmy radzenia sobie i zastąpić je zdrowymi opcjami. Dzięki temu będziesz silniejszy w ciele i umyśle.
  • Uświadomienie sobie, że 7-8 godzin snu nie jest opcjonalne - Sen nie jest miłą rzeczą, którą robią leniwi ludzie, jest to coś, czego twoje ciało i umysł potrzebują dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Potrzebujesz 7-8 godzin dobrej jakości snu każdej nocy, jeśli chcesz być produktywny w swoim fotelu biurowym następnego ranka.
  • Poruszanie ciała więcej - Ćwiczenia zwiększa przepływ krwi do mózgu, który pozwala ważne witaminy, minerały i tlen, aby ich drogę do swojej szarej materii. Bez tego, nie będziesz bardzo jasny umysł lub być w stanie skupić. Ćwiczenia są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a także produktywności, więc ruszaj się!
  • Ustalenie priorytetów w opiece nad sobą - Jesteś tak samo ważny jak wszyscy inni w twoim życiu, więc upewnij się, że wygospodarujesz trochę czasu w swoim harmonogramie na robienie rzeczy, które lubisz, a jeśli oznacza to relaks i nie robienie niczego poza oglądaniem Netflixa, zrób to!
  • Zrozumienie, co czyni cię szczęśliwym - Zdrowe życie to szczęśliwe życie i odwrotnie. Jeśli skupiasz się na rzeczach, które nie sprawiają, że jesteś szczęśliwy, wtedy nie będziesz pełen energii, a twój nastrój będzie niski. W rezultacie, twoja produktywność będzie podążać za tym. Zidentyfikuj to, co sprawia, że się uśmiechasz i rób tego więcej!
  • Wiedza o tym, co oznacza zdrowie i dobre samopocz ucie - Pod koniec dnia zrozumienie, czym naprawdę są zdrowie i dobre samopoczucie, pozwoli Ci skupić uwagę we właściwych miejscach, prowadząc do wspaniałych rezultatów.

Produktywny i zdrowy styl życia odzwierciedla powyższe punkty. Ile z nich możesz już odhaczyć? A nad iloma musisz jeszcze popracować? Uczyń z tego priorytet i obserwuj, jak Twoje zdrowie, samopoczucie i produktywność szybują w górę.

Udostępnij:

Zobacz