• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Jak rozpocząć współpracę z freelancerem?

Jak rozpocząć współpracę z freelancerem?

Zdecydowałeś, że spróbujesz współpracować z freelancerem nad konkretnym zadaniem. Dobry wybór, ale jak zacząć?

Znalezienie idealnego freelancera uwolni Cię od pytania o to, czym jest tradycyjne środowisko biurowe, i przeniesie Cię w erę bardziej cyfrową i zdalną. To nie jest zła rzecz! Znalezienie odpowiedniego freelancera może być trudne, ale gdy już go znajdziesz, nigdy nie będziesz chciał się cofnąć. Twój freelancer prawdopodobnie będzie pracował w swoim biurze domowym lub w innym miejscu, co oznacza, że nie musisz zastanawiać się nad idealnym układem biura.

Najważniejsze rzeczy, które musisz ustalić na początku, to:

  • Komunikacja - W jaki sposób będziecie się komunikować i jak często? Upewnij się, że masz otwarte linie komunikacyjne, a jeśli to konieczne, ustal regularne pory spotkań.
  • Umowy - Ustal umowę i upewnij się, że zarówno ty, jak i freelancer jesteście z niej zadowoleni. Upewnij się również, że wiesz, w jaki sposób i jak często będziesz płacił swojemu freelancerowi.
  • Ilość pracy - Upewnij się, że jasno określisz, co ma być zrobione i otrzymasz od freelancera informacje, jak można to osiągnąć.
  • Na początku pracuj powoli - Dobrym pomysłem jest wykonanie jednego tygodnia lub miesiąca pracy, a następnie ocenienie, jak się sprawy mają. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz kontynuować pracę z mniejszą liczbą wizyt kontrolnych lub mniejszym nadzorem.

Korzystanie z usług freelancera jest o wiele bardziej opłacalnym sposobem wykonania zadania, do którego Ty i Twoi stali pracownicy nie posiadacie zaawansowanych umiejętności. Nie musisz płacić za firmowe meble, a to pozwala zaoszczędzić pieniądze od samego początku!

Jeśli jesteś freelancerem lub korzystałeś z usług freelancerów w przeszłości, daj nam znać, co o tym myślisz!

Udostępnij:

Zobacz