• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Niebezpieczeństwa związane z syndromem RSI (Repetitive Strain Injury)

Niebezpieczeństwa związane z syndromem RSI (Repetitive Strain Injury)

Wszyscy wiemy, że zbyt długie siedzenie może powodować bóle pleców, szyi i rwę kulszową, ale istnieje jeszcze jedno zagrożenie dla zdrowia związane z pracą biurową - uraz związany z powtarzającym się napięciem (RSI).

Zbyt długie siedzenie przy biurowym stole, pisanie na klawiaturze i wykonywanie powtarzających się ruchów może powodować ból, obrzęk, pulsowanie i kłucie w ramionach, łokciach, dłoniach, palcach, nadgarstkach, szyi, a nawet barkach. Chociaż większość ludzi kojarzy RSI tylko z nadgarstkami, jest to znacznie poważniejszy problem, który może być również spowodowany ogólnie złą postawą.

Obok zespołu cieśni nadgarstka, RSI bardzo uprzykrza życie w pracy i może oznaczać, że współczesne doświadczenie pracy w biurze jest raczej kiepskie. Nie wpływa to korzystnie na morale, a ponieważ powtarzające się ruchy po prostu nie ustają, ból będzie się utrzymywał.

Z biznesowego punktu widzenia warto zapoznać się z tą szokującą infografiką, która przedstawia koszty RSI w ujęciu pieniężnym.

Źródło: www.conferencecall.co.uk/blog/how-much-is-rsi-costing-your-business

Jedynym sposobem uniknięcia RSI jest robienie regularnych przerw od biurka, wykonywanie ćwiczeń rozciągających i zwracanie uwagi na odczuwane bóle. RSI jest z pewnością bolesne, ale dzięki świadomości i odpowiedniemu postępowaniu można je przezwyciężyć.

Czy kiedykolwiek cierpiałeś na RSI?

Udostępnij:

Zobacz