• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Wybieramy długopis

Wybieramy długopis

Wybór dobrego narzędzia do pisania wbrew pozorom nie jest sprawą prostą. Nasze narzędzie do pisania musi przede wszystkim dobrze leżeć w naszej dłoni i odpowiadać naszym preferencjom.

Są bowiem wśród nas zarówno zwolennicy długopisów, piór, jak również i ołówków. Osoby, które preferują wieczne pióro z pewnością nie będą się czuły komfortowo pisząc długopisem. Do tego zdecydowanie pogorszy się jakość pisma. Od tego, w jaki sposób prowadzimy swoje narzędzie do pisania, od powierzchni, na której będziemy pisać powinien zależeć jego dobór.

Pióra żelowe, które są tak bardzo popularne stawiają przy pisaniu zdecydowanie mniejszy opór niż długopisy, w których znajduje się wkład olejowy. Na gładkiej powierzchni, na przykład na papierze kredowym, będzie nam nim zdecydowanie łatwiej pisać. W przypadku jednak szorstkiego papieru lepiej od pióra żelowego sprawdzi się długopis, w którym znajduje się zwykły wkład olejowy. Wyjątkowo lekko pisze się cienkopisem z końcówką fibrową. To narzędzie jest wybierane obecnie stosunkowo często. Mimo że końcówka cienkopisu została oprawiona w metal, to jednak bardzo szybko deformuje się; mato miejsce szczególnie często w przypadku osób, które pisząc mocno dociskają cienkopis do kartki.

segregator

Cienkopisy można odradzić w przypadku osób, które muszą wypełniać druki samokopiujące. Wybierając narzędzie do pisania zastanówmy się jeszcze nad dodatkowymi problemami: czy jesteśmy osobami, które gubią skuwki od długopisów/piór – jeśli tak wybierzmy raczej pstrykane; czy często kreślimy – jeśli odpowiedź brzmi „tak” - wybierzmy długopis ze ścierającą końcówką; czy preferujemy miękkie uchwyty – jeżeli an to pytanie odpowiemy tak – polecamy pióra lub długopisy z gripem ( w miejscu, w którym trzyma się pióro/długopis znajduje się miękka gumka), ewentualnie wykonane z miłego w dotyku tworzywa; czy jesteśmy ekologami – odpowiedź „tak” oznacza, że powinniśmy wybrać długopis, który został wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Z pewnością znalazłoby się jeszcze kilka kwestii, które warto by rozważyć przy wybieraniu długopisu.

Udostępnij:

Zobacz