• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Teczki na dokumenty

Teczki na dokumenty

Teczki przeznaczone do archiwizacji czy przechowywania dokumentów to obecnie bardzo wiele różnorakich produktów. Pierwsze skojarzenie z białymi tekturowymi okładkami może być nieco mylące, ponieważ obecnie teczki mocno się zmieniły i występuje coraz więcej innych produktów na rynku.

Przede wszystkim zmieniła się forma przechowywania dokumentów. Teczki, które mają przechowywać dużo dokumentów przygotowuje się jako coraz bardziej solidne przygotowywane z kartonu, który ma mieć grubszą fakturę, ponieważ właśnie dzięki temu będzie się charakteryzował większą wytrzymałością.

Arkusze wkładane są do teczki i zazwyczaj nie będzie trzeba dzięki temu ich dziurkować jak to się dzieje przy innych formach przechowywania. Natomiast dla wielu dokumentów ich dziurkowanie będzie zupełnie niewskazane. Obecnie używa się różnych rodzajów teczek. Jedne wyposaża się w wewnętrzne zabezpieczające skrzydła. Inne mają nieco zróżnicowaną formę i są jak skoroszyt. Jeszcze inne mogą mieć formę płaskiego boxu zamykanego na gumkę lub rzep i wtedy będzie się tam mieścić jeszcze więcej dokumentów.

segregator

Tych możliwości, gdy chodzi o zamykanie jest coraz więcej. Materiał i kolorystyka Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie to teczki z białego kartonu, które są wiązane na taśemkę. Jednak gdy chodzi o obecnie dostępne propozycje mamy coraz więcej różnorakich teczek, które przygotowuje się z kartonu barwionego w masie. Mogą mieć takie teczki również marmurkową powierzchnię. Inne rozwiązanie to lakierowanie zwykłego kartonu i tak powstaje teczka z większą nieco wytrzymałością. Jeśli potrzebna jest nam taka teczka, która będzie bardzo wytrzymała trzeba będzie wybrać propozycję z kartonu, który będzie w formie litej tektury.

Takie wytrzymałe teczki przygotowuje się również z tworzyw sztucznych i to takie rozwiązanie, które naprawdę dobrze się obecnie sprawdza. Co do zapięcia to najprostsze są oczywiście teczki, które będą wiązane tasiemką oraz takie zapinane na gumkę. Oprócz tego do sprzedaży wprowadza się również teczki na rzep, które jak się okazuje także mają pokaźne grono zwolenników.

Udostępnij:

Zobacz