• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Jakie są rodzaje segregatorów?

Jakie są rodzaje segregatorów?

Mało jest tak prostych i przydatnych przedmiotów jak segregatory. Mają one zastosowanie praktycznie w każdym domu oraz w większości firm, gdzie służyć będą najczęściej do przechowywania dokumentacji, gwarancji czy też umów i innych dokumentów, które są potrzebne i nie można ich wyrzucać.

Choćby zadawało się, że ten sprzęt nie jest skomplikowany to w rzeczywistości będzie nieco inaczej. Tak naprawdę bowiem mamy wiele różnych rodzajów segregatorów, które mogą się różnić parametrami, których nie do końca nawet możemy być świadomi. Ten sprzęt przede wszystkim na służyć do archiwizacji dokumentów. Z tego powodu pierwszą rzeczą, którą trzeba wybrać to rozmiar. Chodzi oczywiście o format dokumentu, jaki będzie umieszczany w takim segregatorze.

segregator

Tutaj możliwości są oczywiście różne, ale najczęściej wybiera się A4. Trzeba jednak mieć świadomość, że ten rozmiar odnosi się do kartki papieru. Jeśli dokumenty chcemy przechowywać w koszulkach to będzie trzeba zatroszczyć się o wybór nieco większego segregatora. Dzięki temu nie będzie trzeba decydować się na dziurkowanie kartek a jednocześnie foliki nie będą wystawać poza kartkę papieru. Ta kwestia powinna więc być mocno rozważona.

Druga sprawa to znalezienie odpowiedniego rozmiaru grzbietu segregatora. Im szerszy będzie grzbiet tym więcej kartek będziemy mogli tam umieścić. Poza tym będziemy mogli umieścić także większy opis na takim grzbiecie, co może nie zawsze będzie miało znaczenie ale warto wziąć to pod uwagę. Jeśli chcemy mieć wygodne miejsce do opisu dobrze będzie wybrać sprzęt z odpowiednią szerokością oraz specjalną folią, do której wsuwa się karteczki z opisem.

Dzięki temu segregator będzie można wykorzystywać kolejny raz, jeśli będzie się dało zmienić ten opis. Ostatnia ważna kwestia to zapięcia jakie będą w segregatorze stosowane. Najbardziej popularne jest zamknięcie ringowe. To oznacza, że mamy pierścienie, które należy ręcznie otwierać i zaciskać. Tutaj mamy okrągły, zwykły i taki w kształcie litery D. Posiadają one różną wielkość, dzięki czemu można je odpowiednio dopasować co do ilości kartek, jakie mają tam być przechowywane.

Udostępnij:

Zobacz