• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

3 Sposoby, w jakie pozytywność zwiększa Twoje zdrowie i samopoczucie

3 Sposoby, w jakie pozytywność zwiększa Twoje zdrowie i samopoczucie

Bycie pozytywnym nie polega tylko na tym, że czujesz się bardziej optymistycznie i masz uśmiech na twarzy, ale ma również daleko idące korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Czy wiesz, że bycie pozytywnym może pomóc Ci żyć dłużej?

To prawda! Ponieważ kiedy jesteś bardziej pozytywnie nastawiony, rzadziej jesteś zestresowany lub wypalony, jesteś w stanie poradzić sobie z życiowymi próbami i trudnościami bez negatywnych i przytłaczających uczuć, które mogą wpłynąć na Twoje zdrowie psychiczne, a także częściej skupiasz się na dobrych rzeczach w życiu. Jeśli chodzi o pozytywne nastawienie w miejscu pracy, optymistyczne podejście do pracy pozwoli Ci osiągnąć więcej, poczuć się szczęśliwszym w swoim fotelu biurowym i cieszyć się czasem spędzonym w biurze, a nie chcieć, aby dzień się skończył.

Ale, jakie są konkrety? Jakie sposoby bycia pozytywnym mogą pomóc Ci stać się zdrowszym ogólnie?

Odkryjmy to.

Pozytywne nastawienie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych

Istnieją pewne sugestie, że posiadanie pozytywnego nastawienia psychicznego może pomóc w pokonaniu potencjalnych problemów z układem krążenia. Dzieje się tak dlatego, że kiedy jesteś pozytywnie nastawiony, możesz radzić sobie z problemami życiowymi w zdrowszy sposób. Mniej prawdopodobne jest, że będziesz się stresować, a wszyscy wiemy, że stres wywiera ogromny negatywny nacisk na serce.

W rezultacie, twoje ciśnienie krwi jest niższe, co prowadzi do zmniejszenia ryzyka powikłań i problemów sercowo-naczyniowych.

Pozytywność może zwiększyć Twoje zdrowie psychiczne

Bycie pozytywnym jest szczęśliwszym sposobem na życie, a w rezultacie przekonasz się, że twój nastrój jest na plusie. Pomaga to uniknąć problemów takich jak depresja i lęk, a w rezultacie, jesteś bardziej prawdopodobne, aby szukać nowych możliwości w życiu i wziąć je. Ma to wpływ na Twoją pewność siebie i zapewnia, że jesteś optymistyczny i szczęśliwy.

Pozytywne nastawienie może pomóc w kontrolowaniu wagi i poziomu cukru we krwi

Istnieje również sugestia, że pozytywne nastawienie może pomóc Ci kontrolować wagę w zdrowszy sposób, a także naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi. Ponownie, jest to w dół do zmniejszenia stresu, a zatem zmniejszenie obecności hormonu stresu, kortyzolu. Kiedy czujesz się szczęśliwszy i bardziej pozytywne, jesteś również mniej prawdopodobne, aby przejadać się w celu radzenia sobie z problemami emocjonalnymi, co pomaga kontrolować swoją wagę i być zdrowsze w ogóle.

Nie ma żadnych minusów!

Oczywiście, bycie pozytywnym jest w rzeczywistości trudniejsze niż się wydaje. Życie rzuca cię curveballs i trudne sytuacje przyjść na swój sposób, i to nie zawsze jest łatwe, aby umieścić uśmiech na twarzy i patrzeć na jasnej stronie.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla kilka przydatnych sposobów na to, jak możesz wykopać negatywne myśli.

Źródło - https://endurancebikeandrun.com/blog/2019/9/1/stop-negative-thoughts-with-stop-clap-technique

Podejmując zobowiązanie do bycia bardziej pozytywnym w ogóle, niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku w biurze, czy robisz coś w domu, robisz pierwszy krok we właściwym kierunku. Ponadto musisz karmić swój mózg odpowiednimi rzeczami, co pomoże ci ugruntować pozytywne nastawienie i ułatwi uniknięcie negatywnego nastawienia.

Menedżerowie powinni również przyjrzeć się, jak stworzyć pozytywną kulturę w miejscu pracy, ponieważ pozwoli to całemu biuru mieć ten sam pozytywny i optymistyczny nastrój. To sprawia, że biuro jest o wiele przyjemniejszym miejscem do pracy, a w rezultacie pracownicy będą chcieli iść tam rano, zamiast szukać wymówek, aby tego nie robić!

Pozytywne życie to z pewnością szczęśliwsze życie, ale nie jest to coś, co przychodzi automatycznie. Ludzki mózg jest hardwired być negatywny najpierw i pozytywny potem, i ty potrzebujesz robić niektóre pracę próbować i odwracać ten porządek wokoło i pomagać pozytywność znajdować swój sposób na przodzie.

Udostępnij:

Zobacz