• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Jak Twoje biuro może przyczynić się do ochrony środowiska?

Jak Twoje biuro może przyczynić się do ochrony środowiska?

Zmiany klimatyczne stały się jednym z priorytetów politycznych, a my wszyscy jesteśmy coraz bardziej świadomi, że musimy zrobić coś dla naszej planety. Jeśli chcemy zapewnić naszym dzieciom i dzieciom naszych dzieci taką samą jakość życia, jaką mamy teraz, musimy koniecznie dokonać zmian tu i teraz. Rzecz w tym, że zmienianie świata to ogromne zadanie i góra do pokonania. Dobra wiadomość? Jeśli już teraz zaczniemy wprowadzać drobne zmiany, mogą się one przerodzić w spektakularne, pozytywne zwycięstwo.

Środowisko biurowe to jedno z miejsc, w którym można wprowadzić niewielkie zmiany, które będą miały ogromny wpływ na walkę o poprawę stanu środowiska. Jeśli uda Ci się zachęcić swoich pracowników do skupienia się na dobrym samopoczuciu środowiska, z pewnością zrobisz coś dla naszej planety. W wielu przypadkach zmiany te mogą także pomóc w rozwoju firmy, nawet o tym nie wiedząc!

Jak można tego dokonać?

Przyjrzyjmy się kilku pomysłom.

Pomyśl o meblach z drugiej ręki

Gdy trzeba coś wymienić, nie wybieraj automatycznie najnowocześniejszego lub najdroższego elementu. Dlaczego nie sięgnąć po meble z drugiej ręki i nie wykorzystać na przykład czyjejś starej recepcji? Z łatwością można znaleźć wysokiej jakości elementy, z których wiele zostało odnowionych do wysokiego standardu, dzięki czemu jest to tania droga do współczesnych mebli biurowych dla firm, które mają niższy budżet.
Oszczędność pieniędzy i poprawa stanu środowiska od samego początku! Czy jesteś gotowy, aby odkryć używane meble biurowe w pobliżu mnie?

Sięgnij po marzenie - biuro bez papieru

Biuro bez papieru to coś, o czym słyszymy od dziesięcioleci, ale jak dotąd nie udało się tego w pełni zrealizować. Choć osiągnięcie stuprocentowej eliminacji papieru może być trudne, możesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby to osiągnąć. Stosuj raczej cyfrowe metody przechowywania danych niż papierowe, zachęcaj pracowników do zastanowienia się dwa razy, zanim coś wydrukują, i generalnie twórz środowisko bardziej nastawione na technologię cyfrową. Pomoże to w rozwoju firmy, a jednocześnie zmniejszy jej wpływ na środowisko naturalne. Papiery, które musisz wydrukować i przechowywać, przechowuj w ścianie, aby ograniczyć ilość zajmowanego miejsca.

 

Zachęcaj do recyklingu tam, gdzie to możliwe

Zachęcanie pracowników do recyklingu to świetny sposób, aby zacząć być bardziej ekologicznym w swoim środowisku biurowym, ale na tym nie koniec. Oczywiście, posiadanie pojemników na surowce wtórne w całym budynku jest koniecznością, ale co powiesz na papier z recyklingu i wkłady atramentowe z recyklingu zamiast kupowania nowych? Możesz nawet poddać recyklingowi swoje meble, a gdy będą wymagały wymiany, pokryjesz koszty ich wymiany, tworząc modne meble biurowe i oszczędzając pieniądze! Recykling to z pewnością dobry sposób na przyszłość. I na koniec: nie marnuj papieru!

Zachęcaj pracowników do chodzenia pieszo lub jazdy na rowerze i zmniejszania emisji dwutlenku węgla

Zachęcanie do jazdy na rowerze, chodzenia pieszo, a nawet wspólnego korzystania z samochodu to świetny sposób na zmniejszenie wpływu emisji dwutlenku węgla na środowisko, a także może pomóc w zwiększeniu interakcji społecznych między pracownikami. Wszystko to podnosi morale, co z kolei zwiększa wydajność pracy! Możesz też wyposażyć pracowników w tanie krokomierze i urządzić konkurs na to, kto najszybciej pokona pieszo drogę do pracy lub kto zrobi najwięcej kroków w ciągu dnia, aby zniechęcić ich do korzystania z samochodu.

Używaj środków czystości, które nie są toksyczne

Stosuj naturalne i organiczne środki czystości, zamiast naładowanych chemią wybielaczy i innych środków, do których mogłeś się przyzwyczaić w przeszłości. W toaletach można też stosować papier toaletowy z recyklingu, a zamiast ręczników papierowych - suszarki do rąk.

Oszczędzaj energię elektryczną i unikaj trybu stand-by

Czy regularnie pozostawiasz drukarki w stanie gotowości? Czy pozostawiasz włączone i uśpione komputery w recepcji lub na zwykłych biurkach? Jest to powszechny sposób zużywania energii elektrycznej, podwyższania rachunków i niszczenia środowiska. Upewnij się, że pod koniec dnia wszystko jest wyłączone i nie pozostawiaj włączonych urządzeń elektrycznych, gdy nie są potrzebne. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu energią elektryczną zrobisz coś dla naszej planety, a także zaoszczędzisz pieniądze na rachunkach za prąd.

Zaprojektuj swoje biuro tak, aby promować naturę

Urządzając biuro, w którym promuje się znaczenie natury, przekazuje się to samo znaczenie swoim pracownikom. Pomyśl o wykorzystaniu naturalnych dzieł sztuki na ścianach, umieszczeniu roślin w przestrzeni biurowej i zwiększeniu ilości naturalnego światła. Gdy stworzysz odpowiednią scenerię, rezultaty będą jeszcze lepsze - nie sposób siedzieć w fotelu konferencyjnym i patrzeć na jasną, naturalną scenerię bez inspiracji!

Zaopatrzenie stołówki w produkty ekologiczne i pochodzące ze sprawiedliwego handlu

Jeśli w biurze znajduje się stołówka lub ekspres do kawy, należy zaopatrywać się wyłącznie w produkty ekologiczne i pochodzące ze sprawiedliwego handlu. Na przykład kawa ze sprawiedliwego handlu jest pyszna i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, podczas gdy produkty ekologiczne są wolne od pestycydów i innych szkodliwych substancji chemicznych, które nie mają wpływu na stan naszej planety.

 

Udostępnij:

Zobacz