• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Specyfikacja techniczna segregatorów

Specyfikacja techniczna segregatorów

Najczęściej spotykanym typem segregatorów są segregatory biurowe. Służą one do archiwizowania i porządkowania różnych dokumentów. Odszukanie potrzebnego dokumentu, który został wpięty do segregatora także jest o wiele łatwiejsze.

Każdy segregator może zostać wyposażony w jeden z rodzajów mechanizmów: kółkowy lub dźwigniowy. W obu tych rodzajach mechanizmów zastosowano zunifikowane rozstawy ramion. Dzięki temu pasują one do rozstawu w dziurkaczach. Większość segregatorów ma kilka wspólnych cech: ułatwiający wyjmowanie segregatora otwór umieszczony na ich grzbiecie.

W ofercie znajdziemy segregatory w trzech formatach: A4, A3, A5. W tańszych modelach do wykonania okładek służy twarda tektura, w droższych pokrywa się ją jeszcze folią PP. Kolejna cecha, która łączy większość segregatorów to wymienna etykieta. Pozwala to na wielokrotne wykorzystanie tego samego segregatora, wystarczy tylko wymienić etykietę. W starszych modelach etykieta jest przyklejona do grzbietu segregatora. Kilka słów opisu technicznego

Okładka – najważniejszy element segregatora; wpływa na jego walory techniczne i estetyczne. Występuje ich 2 rodzaje: okładki nieoprawiane wykonywane z tworzyw sztucznych lub litej tektury oraz introligatorskie.

segregator

Wyklejka – to materiał, którym jest oklejona część wewnętrzna okładki. Najczęściej wyklejkę robi się z białego lub kolorowego papieru. W modelach lepszej jakości wykonuje się ją używając laminowanego papieru.

Zewnętrzna okleina – materiał, którym została oklejona okładka od strony zewnętrznej. Robi się jez PCV z dodatkiem wyściółki papierowej lub na podstawie papieru.

Okucia – wszystkie elementy segregatora wykonane z metalu. Są to więc: ringowe i dźwigniowe mechanizmy, oczka i szyny.

Mechanizm dźwigniowy – najczęściej spotykany typ zamknięcia. Segregator zamyka się i otwiera posługując się dźwignią. Obsługa tego systemu jest bardzo prosta, dzięki niemu można przechować w jednym segregatorze dużo dokumentów.

Mechanizm ringowy – typ zamknięcia używany przede wszystkim w wąskich segregatorach biurowych i reklamowych.

Udostępnij:

Zobacz