• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Co powinniśmy wiedzieć o kopertach?

Co powinniśmy wiedzieć o kopertach?

Śmiało możemy w tym miejscu zacytować wypowiedzieć jednego z producentów kopert, który stwierdził: „koperta jest rzeczą nieskomplikowaną”. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić; koperta jest przecież niczym więcej, jak tylko sklejoną we właściwy sposób kartką papieru.

Tak wyglądają praktycznie wszystkie koperty, które spotykamy każdego dnia. Są jednak pewne, czasem bardzo subtelne różnice pomiędzy nimi. Wybierając kopertę musimy więc brać pod uwagę kilka ważnych elementów. Czas w jakim opakowanie jest zużyte – decydującym parametrem jest tutaj termin, po którym kończy się data ważności kleju. 

Rozmiary

W sprzedaży znajdziemy koperty bardzo różnej wielkości. Mamy więc do wyboru koperty w następujących formatach:

C6 – 162x114 mm;

C5 – 229x162 mm;

C4 – 229x324; DL – 220x110 mm;

E4 – 280x400 mm;

B4 – 250x353 mm.

Są także koperty o innych niż wymienione formatach.

Są to koperty przeznaczone między innymi do zdjęć RTG, wizytówkowe oraz do kart świątecznych i karnetów. Do tych ostatnich przeznaczone są koperty o formacie B6, C3 i M5.

segregator

Rodzaje obecnie używanych kopert

Kurierskie - Produkowane z folii przezroczystej, ich tylna strona jest samoklejąca. Nakleja się je wysyłając paczki. Przez niektórych producentów są nazywane kopertami do listów przewozowych. Dzięki temu, że są przezroczyste można zapoznać się z zawartością paczki przed jej otwarciem.

Bąbelkowe  - Wewnątrz koperty znajduje się wyściółka z miękkiej folii bąbelkowej. Dzięki temu można w nich wysyłać delikatne przedmioty, gdyż folia doskonale zabezpiecza je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Odrywane odcinki przewozowe, zamknięcia, materiał i nadruki mają zapewnić bezpieczeństwo i poufność nadawanych przesyłek.

Tego typu koperty służą zazwyczaj do przesyłania ważnych dokumentów lub pieniędzy. Produkowane są z polietylenu. Ich zewnętrzna część jest biała, wewnętrzna czarna. Samoprzylepne zamknięcie sygnalizuje, że doszło do próby otworzenia przesyłki przez osobę do tego nie upoważnioną. Nie da się tego w żaden sposób ukryć przed adresatem.

Udostępnij:

Zobacz