• Posegregowany świat.
  • kontakt@pizzeria-alcatraz.pl

Postawa w miejscu pracy 101

Postawa w miejscu pracy 101

Aby robić postępy w pracy, a nawet czerpać z niej przyjemność, ważne jest właściwe nastawienie.

Większość z nas przyzna, że od czasu do czasu zdarza się nam być nieco negatywnie nastawionymi, a ludzki mózg jest tak skonstruowany, że rozpoznaje negatywność przed pozytywnością. Problem polega na tym, że pozwalając na negatywne mentalności w godzinach pracy, prawdopodobnie uniemożliwiasz sobie nie tylko rozwój kariery kariery ale także stwarzasz niezbyt szczęśliwe środowisko dla siebie i osób z Twojego otoczenia.

Posiadanie właściwego nastawienia oznacza zasadniczo pozytywne nastawienie i uznanie, że błędy mogą się zdarzać i zdarzają się, konflikty czasami pojawiają się konflikty, i że nikt nie jest doskonały. Zrozumienie tych kwestii i próba dostrzeżenia pozytywów w większości sytuacji sprawi, że Twoje ogólne odczucia związane z pracą znacznie się poprawią.

Zapoznaj się z tą użyteczną infografiką, która przedstawia kilka prostych sposobów, dzięki którym możesz wykształcić w sobie bardziej pozytywne nastawienie, siedząc na biurowym krześle.

Źródło - https://drrobbell.com/8-simple-ways-to-have-a-positive-attitude-in-the-workplace/

Jak wiele z tych taktyk stosujesz obecnie? Prawdopodobnie na tej liście znajduje się kilka nowych, które możesz wypróbować już dziś!

Przezwyciężanie trudności w miejscu pracy

Oczywiście trudno jest być pozytywnie nastawionym przez cały czas, a to oznacza, że podczas pracy przy biurku od czasu do czasu napotkasz na trudności. To, jak sobie z nimi poradzisz, wpłynie na Twoje ogólne nastawienie i odczucia związane z pracą, a także na Twoje relacje z kolegami i kierownictwem.

Dobrym punktem wyjścia jest postrzeganie trudności jako okazji do nauki, ale czasami może to być trudne, gdy stajemy przed problemem, który wydaje się niemożliwy do pokonania. Etos pracy zespołowej w biurze pomaga w rozwiązywaniu tego typu problemów.

W takim przypadku nikt nie jest osamotniony w obliczu problemu i zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże i podzieli się ciężarem; jeśli w ogóle, to ciężar jest dzielony między cały zespół! Wszyscy mogą wtedy usiąść przy biurowym stole i wymyślać kreatywne rozwiązania, aby rozwiązać problem i pokonać trudności.

Problemy mogą wynikać także z braku właściwego podejścia do strony zarządzania czasem. Oznacza to, że nie organizujesz swojego czasu we właściwy sposób, co powoduje stres i poczucie przytłoczenia, gdy nawał pracy się nawarstwia. Można temu łatwo zaradzić, ucząc się, jak zrobić więcej w czasie, który się ma, stosując techniki zarządzania czasem. Ustalanie priorytetów, blokowanie czasu, efektywne planowanie i stosowanie techniki Pomodoro z regularnymi przerwami może być odpowiedzią na problemy związane z obciążeniem pracą.

Oczywiście, panowanie nad obciążeniem pracą pomaga także w uzyskaniu lepszego samopoczucia i pozytywnego nastawienia! Nie ma nic pozytywnego w stresie związanym z terminami i celami.

Przyjęcie właściwej postawy w miejscu pracy

Właściwe nastawienie do pracy to także czerpanie z niej przyjemności. Chociaż nikt nie wstaje z łóżka każdego ranka i nie pomyka w drodze do pracy, większość z nas lubi swoją pracę i ma w niej cel. Oznacza to, że cenimy to, co robimy, i dostrzegamy w tym znaczenie. Jeśli tego nie masz, nawet modne meble biurowe i wszystkie dodatki na świecie nie zmienią Twojego samopoczucia.

Jeśli praca nie sprawia Ci kłopotu, np. nie przejmujesz się nią i odliczasz czas do powrotu do domu, to dobry znak, że powinieneś zacząć myśleć o rzeczach, które sprawiają Ci przyjemność. Posiadanie pracy, która sprawia Ci przyjemność, sprawia, że czas płynie szybciej, poprawia nastrój, pomaga pozbyć się stresu i pozytywnie nastawić się do środowiska pracy. Ponadto łatwiej będzie Ci zapanować nad listą rzeczy do zrobienia i skoncentrować się na zadaniu, które masz przed sobą.

Stałe skupianie się na pozytywnym nastawieniu może być trudne, zwłaszcza jeśli w Twoim życiu osobistym dzieje się coś ważnego, ale przynajmniej próba skoncentrowania się na pozytywach, a nie na negatywach, będzie bardzo pomocna.

Udostępnij:

Zobacz